مرکز آموزش و راهنمایی

افزایش امنیت حساب کاربری صرافی باماتتر

ثبت نام در باماتتر

تامین امنیت کامل حساب کاربری در باماتتر هم از جهت حفظ سرمایه و هم از جهت مسئولیت قانونی که دارد بسیار حائر اهمیت است.

برای ارتقاء حداکثری امنیت اکانت خود چند نکته را باید رعایت کنید.

استفاده از ایمیل و شماره تلفن خود

اولین و مهمترین نکته‌ای که باید رعایت کنید استفاده از ایمیل اصلی و شماره تلفن خودتان است که همیشه امکان دسترسی به آنان را دارید.

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که در صورت مشاهده نفوذ و یا برای اطلاع رسانی و تایید برخی اعمال و تراکنش‌ها از این دو راه ارتباطی استفاده خواهد شد.

افزودن ایمیل به حساب کاربری

 1. برای افزدون ایمیل به حساب کاربری خود باماتتر در پنل کاربری خود از منوی سمت راست تنظیمات را انتخاب کنید و در زیر بخش ثبت آدرس ایمیل دکمه ثبت را انتخاب کنید.
  ثبت آدرس ایمیل در باماتتر
 2. آدرس ایمیل خود را وارد کرده و ارسال کد را بزنید.
  فرم ثبت ایمیل باماتتر
 3. کد ایمیل شده را وارد کنید و آدرس ایمیل خود را تایید کنید.
  وارد کردن کد احراز ایمیل باماتتر

امن سازی ایمیل

ایمیلی را که برای ثبت نام در باماتتر استفاده کردید با یک رمز عبور قوی محافظت کنید و گزینه ورود با تایید دو مرحله‌ای را فعال کنید و همچنین برای ایمیل خود شماره تلفن ریکاوری یا بازیابی ثبت کنید.

در قسمت دسترسی‌ها و نشست‌های فعال ایمیل خود تمام لاگین‌های قبلی را سلب اعتبار کنید و دسترسی برنامه‌های متفرقه به ایمیلتان را قطع کنید. پس از انجام این کار پیشنهاد می‌شود یک رمز عبور جدید برای ایمیل خود تنظیم کنید.

انتخاب رمز عبور قوی برای حساب کاربری باماتتر

رمز عبوری که حین ثبت نام در صرافی باماتتر انتخاب می‌کنید باید یک رمز عبور پیچیده شامل اعداد حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و همچنین کاراکترهای خاص نظیر علامت سوال، هشتگ و غیره باشد. سعی کنید رمز عبور انتخابی شما طولانی و حداقل ۸ کاراکتر باشد؛ به هیچ عنوان از اطلاعات هویتی خود نظیر کد ملی، شماره همراه و یا تاریخ تولد خود در رمز عبور استفاده نکنید.

می‌توانید از سایت LastPass برای تولید رمز عبور قوی و پیچیده استفاده کنید.

ساخت رمز قوی با LastPass

گزینه‌های مختلفی برای تولید رمز عبور وجود دارد که امن‌ترین پسورد با استفاده از تمامی گزینه‌ها تشکیل می‌شود پس تیک همه آن‌ها را فعال کنید.

خود این وبسایت پیشنهاد می‌دهد حداقل طول رمز عبور ۱۱ کاراکتر باشد.

فعال سازی ورود دو مرحله‌ای باماتتر

جهت داشتن امنیت حداکثری و عدم امکان ورود به حساب کاربری شما در باماتتر بدون دریافت تاییدیه دوم، می‌توانید سرویس رمز دومرحله‌ای باماتتر را فعال کنید.

با فعالسازی این سرویس یک رمز زمانی در گوشی همراه شما ذخیره می‌شود که در هر بار ورود به باماتتر باید آن را وارد کنید. این رمز هر یک دقیقه یکبار تغییر می‌کند و یک رمز جدید صادر می‌شود.

برای فعالسازی رمز دومرحله‌ای مراحل زیر را طی کنید:

 1. به حساب کاربری خود در باماتتر لاگین کنید و به پنل خود بروید و از سمت راست “تنظیمات” را انتخاب کنید.
  منوی تنظیمات باماتتر
 2. در زیر قسمت تنظیمات امنیتی، گزینه سرویس رمز دومرحله‌ای را پیدا کرده و “نصب” را بزنید.
  سرویس رمز دو مرحله ای باماتتر
 3. در این مرحله باید نرم افزار Google Authenticator را رو تلفن همراه خود نصب کنید. بسته به سیستم عامل موبایل خود یکی از گزینه‌های گوگل پلی اندروید و یا اپ استور اپل را انتخاب کنید و نرم افزار را نصب کنید.
  دانلود Google Authenticator
 4. پس از نصب نرم افزار روی “شروع فعال سازی” کلیک کنید.
  فعالسازی ورود دو مرحله ای در باماتتر
 5. در این مرحله یک کلید امنیتی و همچنین QR کد مرتبط با آن در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید این کد را یا به طور دستی و یا با اسکن از طریق نرم افزار به Google Authenticator منتقل کنید. توجه داشته باشید که این کد و QR را باید در جایی امن نگه دارید و آن را در اختیار دیگران قرار ندهید.
  بارکد نرم افزار Google Authenticator
 6. نرم افزار Google Authenticator را باز کنید و گزینه افزودن را در سمت راست پایین صفحه انتخاب کنید.
  برنامه Google Authenticator
 7. یکی از روش‌های مد نظر خود برای انتقال کلید امنیتی محرمانه را انتخاب کنید. روش پیشنهادی اسکن QR می‌باشد.
  اسکن QR Code ورود دو مرحله ای باماتتر
 8. پس از اسکن QR کد مشاهده شده در مرحله ۵ کد امنیتی داخل Google Authenticator ثبت می‌شود و یک آیتم تحت عنوان com به اضافه شماره همراه شما در لیست نشان داده می‌شود که می‌توانید رمز موقت یک دقیقه‌ای را در جلوی آن مشاهده کنید.
  رمز دو مرحله ای ورود به باماتتر
 9. جهت تایید فعالسازی ورود دو مرحله‌ای و انتقال کامل و بدون خطا کلید امنیتی محرمانه به تلفن همراه گزینه “وارد کردن کد تایید” را انتخاب کنید.
  تایید فعالسازی رمز دو مرحله ای
 10. رمز عبور حساب کاربری خود در باماتتر و کد تایید ۶ رقمی نشان داده شده در نرم افزارGoogle Authenticator را وارد کنید و “اعتبار سنجی” را بزنید. رمز موقت طول عمر ۶۰ ثانیه‌ای دارد و اگر در ثبت آن تاخیر کنید باید مجدد این مرحله را طی کنید و کد تایید ۶ رقمی جدید را وارد کنید.
  کد فعال کردن ورود دو مرحله ای
 11. با مشاهده صفحه زیر فعال سازی رمز دو مرحله‌ای شما با موفقیت اتمام می‌یابد. کد پشتیبان نیز به شما داده می‌شود که در صورت نیاز به بازیابی سرویس ورود دو مرحله‌ای می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این کدها را در جایی امن نگه دارید.
  پیام تایید موفقیت فعال شدن رمز دو مرحله ای در پنل باماتتر

سرویس ورود دو مرحله‌ای با موفقیت فعال شد و از این به بعد هنگام ورود یک کد ۶ رقمی نیز از شما خواسته می‌شود که باید از نرم افزار Google Authenticator وارد کنید.

فعال سازی اعلان پیامکی

با فعال سازی این گزینه باماتتر به‌روزرسانی‌ها و هشدارهای مهم مرتبط با حساب کاربری شما را به شماره تلفن شما پیامک خواهد کرد.

 1. برای فعال سازی این امکان در پنل کاربری خود در سمت راست روی تنظیمات کلیک کلیک کنید.
  فعال کردن اعلان پیامکی در پنل کاربری باماتتر
 2. در بخش تنظیمات پیشرفته گزینه پیامک اعلان‌ها را فعال کنید.

حال تمام اعلان‌های مهم را در لحظه به صورت پیامک دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا